
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bag |
| Pitch | 2 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Shrouded |
| Number of Positions | 14 |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 2 mm |
Stock: 373
Distributors
pcbx
Unit Price$0.15629
Ext.Price$0.15629
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.15629 | $0.15629 |
| 10 | $0.12259 | $1.22590 |
| 50 | $0.10567 | $5.28350 |
| 100 | $0.09108 | $9.10800 |
| 500 | $0.08210 | $41.05000 |
| 1000 | $0.07401 | $74.01000 |
